Ako chránime našich klientov/pacientov

Dovoľujeme si Vás oboznámiť s ochrannými prostriedkami, ktorými disponuje Očná optika AGNES v súvislosti s Pandémiou ochorenia COVID-19, tiež známou ako pandémia koronavírusu

Priestory Očnej optiky ako aj vyšetrovacej časti sú vybavené germicídnymi žiaričmi a čističkami vzduchu.

Germicídny žiarič  účinne pomáha v boji proti vírusom – jeho žiarenie spôsobuje úhyn mikroorganizmov tým, že narúša ich DNA, a tak dochádza k ich deštrukcii. Samotná dezinfekcia pritom prebieha za využitia ultrafialového žiarenia špeciálnej časti UVC žiarenia.

Ide o  uzavretý typ žiariča, slúži teda na dezinfekciu vzduchu v miestnosti. Toto zariadenie  je veľmi praktické z dôvodu, že sa je možné používať ho aj za prítomnosti ľudí v miestnosti.

Uzavretý germicídny žiarič má zdroj UVC žiarenia uložený v tuneli, cez ktorý prechádza vzduch z miestnosti. Kontaminovaný vzduch vchádza do prístroja z jedného konca a vychádza z druhého, čím sa zabezpečuje cirkulácia vzduchu v miestnosti. V tuneli je vysoká dávka UVC žiarenia, ktorá v kombinácií s prietokom vytvorí potrebnú dávku pre likvidáciu rôznych typov baktérií a vírusov v celej miestnosti.

V priestoroch Očnej optiky používame respirátor FFP2, naša oftalmologička pri vyšetrení požíva FFP3 Respirátor s ventilom v kombinácii s ochranným rúškom a jednorazové sterilné gumené rukavičky.

Po každom pacientovi sa dezinfikujú prístroje špeciálnym prípravkom na báze alkoholu.

Skúšané okuliarové rámy sa odkladajú  a následne germicidujú počas sterilizačnej prestávky dezinfekčnou / germicídnou ultrafialovou lampou.

UVC lampa funguje na princípe krátkovlnového UV žiarenia, ktoré narúša štruktúru DNA v týchto organizmoch a spôsobuje tak ich neutralizáciu.
Vedľajším produktom UVC svetla je ozón, ktorý má taktiež dezinfekčné účinky, avšak je nutné aspoň 30 min. vetrať.

Preto sú „pre Vás“ dvere Očnej optiky otvorené.

Personál Očnej optiky je vakcinovaný oboma vakcínami Comirnaty Pfizer/BioNTech a raz za 14 dní nás naša lekárka testuje SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test.

Veríme, že so vzájomným rešpektom a dodržiavaním hygienických pravidiel stanovenými MZSR, bude naša vzájomné ochrana maximálna.